Цікаво і корисно

тільки цікаве, корисне та смішне

КОРИСНО

Від сну за кермом існує один простий засіб

son

Монотонне мелькання повторюваних пейзажів перед очима, природна втома, викликана далекою дорогою, надмірна їжа: все це може сприяти розвитку стану, коли людину починає хилити в сон.

sleep-drive-3

Спочатку притупляється увага, далі водій починає клювати носом, поступово починає втрачати контроль за автомобілем, і тоді машина починає «гуляти по дорозі».

 

Як боротися з подібним станом?

 

Візьміть собі за правило перед далекою дорогою добре виспатися. Крім того, не рекомендується сідати за кермо відразу ж після рясного застілля. Наповнений шлунок викликає природний відтік крові від мозку, і людина починає дрімати.

 

Далі гарним правилом для далекої дороги буде робити зупинки кожні 2-3 години, щоб трохи відпочити, подихати свіжим повітрям і підбадьоритися. Якщо поїздка відбувається в «екстремальному режимі» і ви їдете вночі, то можна використовувати міцно заварений чай, але, увага! – не розчинну каву. Розчинна кава робиться із обдертих кавових зерен (здирається саме шар, який містить кофеїн), і потрібного ефекту вона не дає. І навіть навпаки – через 15-25 хвилин наганяє на людину, що її випила, сонливість. Цей ефект називають ще “синдромом далекобійника” – кілька років тому виявилась одна закономірність, яка й заставила переглянути бадьорячий вплив кави на людський організм – було помічено, що аварії, в які потрапляли водії вантажівок, що здійснювали перевезення на великі дистанції, траплялись через 15-30 хв після їх зупинок на заправках. Що, зазвичай, водій робить на заправці окрім того, що заправляє своє авто? Вірно! Ходить у туалет, та купує гарячу розчинну каву… Подальші дослідження дали зрозуміти, що така покупка не йде на користь водіям, що перебувають в дорозі. Тому, будьте обережні!

sleep-drive-1

Насправді від сну за кермом існує один простий засіб, який не раз виручав багатьох водіїв.

Ви напевно будете сильно здивовані, коли дізнаєтеся, що це звичайна жувальна гумка. Все банально просто, однією з особливостей психології людини є той факт, що людина не може заснути, поки вона їсть і поки працюють її жувальні м’язи. Професійні далекобійники знають про цей факт і нерідко беруть з собою в дорогу печиво або яблука, але якщо набити шлунок, то може статися зворотний ефект, а жувальна гумка позбавлена ​​цього недоліку і тільки змушує працювати ваші щелепи, не заповнюючи шлунок. Так що жуйку в бардачку мати завжди корисно!

Ще трішки порад від бувалих:

Візміть щось пожувати
Перед виїздом запасіться смаженим насінням і лимонами. Постійне лузання соняшнику допоможе вам сконцентруватися на цьому процесі. Ви теж не заснете, якщо ви будете періодично нюхати лимон розрізаний на дольки. Його запах стимулює гіпоталамус, що відповідає за здатність концентруватися в складних ситуаціях. Виснажений фрукт не викидайте, він ще стане в нагоді.

Ти не один

В аварії частіше потрапляють самотні водії. Візьміть з собою штурмана або підсадіть у салон автостопщика (найкраще, звичайно, якщо це буде тамада з баяном, проте, це не обов’язково, це вже вибади). Якщо раптом помилково сон зморить не вас, а його, акуратно перекладіть сонного пасажира на заднє сидіння подалі із власних очей: вид сплячої людини присипляє. Механізм цього феномену в чомусь схожий з позіханням, від якого важко втриматися, коли бачиш позіхаючого.

sleep-drive-2

Попутна пісня

Чи вмикати музику? Музика, ввімкнена на максимальну гучність, дасть мінімальний ефект. Вона пригнічує нервову систему. Краще віддайте перевагу пісням на іноземній мові. Як показало дослідження «Що робити щоб не заснути за кермом», опубліковане шведськими фізіологами, рідна мова швидше заколисує мозок, ніж іноземна. Ферштейн? Музику слухайте не весь час шляху, а з перервами в 15-20 хвилин щогодини.

Напої

Що пити, щоб не заснути за кермом? Якщо магнітолу у вас спер випадковий попутник, а голос вже сів, бо ви так завзято підспівували, зупиніться у кафе або на заправці і замовте велику склянку крижаного соку. Це потрібно не для того, щоб всю дорогу ви мріяли зупинитися, зійти в траву по пояс і позбутися від надлишків напою в організмі. Просто теплі рідини мають заспокійливий ефект, а холодні – активізують всі процеси.

Втім, гарячий чай, як ми вже писали раніше, не зашкодить. Однак яким би міцним він не був, бадьорість від нього буде відчуватися всього півтори години. Пам’ятайте про це, і не забудьте повторити чай, коли строк дії попереднього добіжить кінця. Ще краще буде додати в чашку свіжовичавлений сік лимона (пам’ятаєте, ми просили вас зберегти розрізаний фрукт?). Гліколева кислота, яка міститься у ньому, надасть тонізуючого ефекту.

Якщо сон все ж бере своє, а таке рано чи пізно станеться якщо водія почало хилити в сон, необхідно зупинитися, припаркуватися в безпечному місці і поспати хвилин 10-15. Більше проспати вам все одно не вдасться, але цих кілька хвилин сну буде цілком достатньо для того щоб далі ви вже їхали бодрячком. Прокинувшись, постарайтеся вмитися холодною водою і подихати свіжим повітрям, а також трішки активно порухатись, пострибати та порозмахувати руками (кругові рухи рівними руками на повну амплітуду активізують кров’яну систему, і повністю пробуджують тіло) після чого можна продовжити подальший рух.

sleep-drive-4

 

Сон за кермом дуже підступний, і якщо ви заснули, то як правило заснули вже назавжди, тому щоб цього не допустити, необхідно використовувати всі можливі способи, але найголовніше – намагатися не перевтомлюватися! Удачі на дорозі!

Джерело

Leave a Reply

Anti-Spam Quiz:

Theme by Anders Norén