Цікаво і корисно

тільки цікаве, корисне та смішне

КОРИСНО, ЦІКАВО

Caterpillar — цікавий спосіб вивчення будь-якої мови по фільмах

 

Caterpillar – програма, яка навчить вас говорити і розуміти на слух іноземну мову. Для цього вона використовує кращий навчальний матеріал – ваші улюблені художні фільми.

Вивчення іноземної мови – досить складне завдання. Але вивчити мову стає ще важче, якщо ви зубрите нудні правила і читаєте довгі  тексти.

Справа просувається набагато краще, якщо досліджувати матеріал, який вам цікавий.

Потрібен такий метод, при якому вивчення мови не ляже на плечі важким тягарем, а буде в житті  людини моментом розваги. Метод, який би запропонував  вивчати мову не як штучно створений навчальний матеріал,  а як оригінальний мовний матеріал, який є захопливим для  учня. –Като Ломб, відома угорська перекладачка, письменниця, одна з перших синхронних перекладачів в світі

Програма Caterpillar для Windows і Mac пропонує саме такий підхід. Ви завантажуєте в неї свій улюблений фільм, лекцію TED, музичний ролик або будь-яке інше відео, до якого зумієте знайти в Мережі субтитри. До речі, якщо з цим проблеми, то в програмі є великий каталог, в якому можна підібрати щось до смаку.

Додаток розбиває відео на невеликі відрізки, потім починається навчання. Виглядає це наступним чином.

caterpillar. cikavo.sc.ua

Caterpillar пропонує спочатку прослухати фразу з фільму, а потім відтворити її. При цьому ваш голос програма записує, так що можна відразу порівняти свою вимову з голосом актора і виправитися.

Після цього ви повинні записати цю ж фразу в вигляді тексту. Caterpillar запевняє, що ви не тільки оволодієте навичкою звуконаслідування, а й дійсно навчитеся  розбирати на слух всі слова.

 

На кожен день додаток призначає вам нову порцію діалогів. Так, перший час такий перегляд буде віднімати час і навряд чи принесе задоволення. Але поступово ви почнете отримувати величезну радість від того, що можете розуміти мову акторів без послуг дублерів.

Caterpillar стане в нагоді всім користувачам, які хочуть навчитися реальній, а не книжковій мові, і застосовувати її на практиці. Єдиний недолік – істотні обмеження при безкоштовному використанні програми. Втім, в цьому питанні економити не варто. Ціна довічної повної версії цілком прийнятна з тижневими мовними курсами.

Спробувати Caterpillar →

 

джерело статті

Leave a Reply

Anti-Spam Quiz:

Theme by Anders Norén